הזדהה באמצעות

פייסבוק
גוגל
השאר ללא שם

127

אנחנו נמצאים בתקופה מרגשת ומשמעותית במאבק למען חופש יהודי בהר הבית. במאבקנו המרשים הצלחנו כבר לשנות את התפיסה הציבורית ולהביא לתודעת הרבים את הקשר העמוק והקדוש של היהודים למקום הקדוש ביותר ביהדות - הר הבית.

עשרות אלפי יהודים עולים בעצמם להר הבית, מפרסמים ברשתות החברתיות ובמקומות ציבוריים הודעות מרתקות ומעוררות על הקשר היהודי להר הבית, ומעודדים את מערכת השלטון להעניק לכל יהודי את הזכות הטבעית והבסיסית לעלות ולהתפלל במקום הקדוש הזה.

ההתקדמות המרשימה שרואים במספר העולים להר הבית היא הבסיס לצומת הדרכים החשוב שמולנו. אנו עומדים עכשיו ברגע היסטורי חשוב, כאשר עליית יהודים להר הבית הפכה לסיפור הצלחה, והפעילות השוטפת שלנו, שתימשך ותתחזק, כולל פעילות בתקשורת, הדרכת כלל העולים להר הבית, פעילות משפטית חסרת-מנוח כדי להסיר את ידי הרשויות מעולי הר הבית ולתקן את האפליה בהר.

היום - הזמן הגיע להניח את האבן הבאה לבניין הבית:
לפעול בצורה משמעותית ופעלתנית יותר כדי לייצר לובי חזק בכנסת ובפרלמנטים בארה"ב וברחבי העולם. אנו מכוונים להגביר את התמיכה העולמית בחזון של ריבונות יהודית בהר הבית, ולחזק את הקריאה מכל רחבי העולם לחופש יהודי ושוויון זכויות מלא בהר הבית ולהביא בסופו של דבר לבניין בית המקדש המרהיב.

כחלק מהמאמצים להפוך את חלומנו למציאות, אנו מתכוונים לצאת עם המסר והקריאה שלנו לעולם. לכן, אנו מתכננים מסע בארצות הברית ובמדינות נוספות על מנת להסביר באופן ברור וכנה את הקשר העמוק בין היהודים להר הבית. בניית אתר בערבית היא חלק מאסטרטגיה זו, במטרה להביא להבנה מוחלטת וליצירת דיאלוג פורה עם העולם הערבי ובפרט עם המדינות הערביות שהן חלק מ"הסכמי אברהם", מתוך רצון לייצר הזדמנויות עתידיות לקידום נושא הר הבית.

בנוסף, חשיבות חיזוק הקשר עם חברי הכנסת תאפשר לנו לפתח את הדור הבא של חברי הכנסת שיתגאו בהר הבית ויפעלו למענו בכל הכוח. אנחנו מחזיקים בתקווה שהם יהיו שגרירים חזקים לרוח ההתמדה והגאון של הר הבית, ישתתפו בתהליכי החקיקה וידגישו את החשיבות הגדולה של חופש יהודי בהר הבית בחיי העולם. כבר היום, אנו נפגשים ומקדמים הצעות חוק ואירועים בכנסת עם עשרות חברי-כנסת שתומכים בנו. אפשר יותר מזה!

אנו עומדים בפני צומת דרכים חשובה בפעילות למען הר הבית. בעזרת התמיכה שלכם, אנחנו מתכוונים להניח אבן נוספת בבניין הבית ולקדם את העתיד של הר הבית. אנחנו מקווים להגשים את החלומות ולראות בית המקדש עומד במקומו המפואר על הר הבית.

🚀🚀🚀🚀

ארגון "בידינו למען הר הבית" נוסד בשנת 2013 על ידי יהודה גליק, אהרון פולבר ויעקב היימן בתור "הקרן למורשת הר הבית והמקדש" במטרה לחבר את עם ישראל להר הבית ולהביא לשינוי המצב, לתיקון האפליה ולהחזרת הר הבית לידי עם ישראל כולו.

בשנת 2014 ייסד תום ניסני את תנועת "סטודנטים למען הר הבית" יחד עם סטודנטים מהאוניברסיטה העברית שעלו להר וראו את המצב הקשה, ובשנת 2021 התאחדנו לארגון אחד גדול שהמנכ"ל שלה הוא תום ניסני.


בעזרת תרומתכם כבר עכשיו אנחנו מובילים את השינוי בהר הבית:

מדריכים אלפי עולים בשנה: פרויקט הדגל שלנו הוא פרויקט ההדרכה, למעלה מ8 שנים המדריכים שלנו נמצאים בהר הבית בכל יום, בקיץ ובחורף, מדריכים את העולים ושומרים על הנוכחות היהודית בהר הבית בתנאים לא פשוטים. אלפי יהודים כבר עלו להר הבית עם ההדרכה הצמודה של המדריכים שלנו.
והשנה, הקמנו את קרן ההדרכה לזכרו של איש הר הבית גרשון סלומון ז"ל כדי להמשיך את מורשתו!

שינינו את פני העלייה להר הבית: לפני 5-6 שנים העולים להר הבית היו נתקלים במראבטון ומראבטאת, פעילים מוסלמים שקיבלו כסף כדי לתקוף יהודים בהר הבית. זה כבר לא קיים. בעבר יהודים היו נעצרים לימים שלמים והיו מוגשים נגדם כתבי אישום על כל תפילה או הנפת דגל - זה נפסק! האתגרים והקשיים רבים, אבל גם ההתקדמות.

סימנו כמטרה לתקן את מערכת החינוך: נכנסנו למשרד החינוך והתחלנו מהפכה בחיבור הדור הבא להר הבית, בשנתיים האחרונות בלבד, העברנו הרצאות וסיורים בהר הבית למאות בני ישיבות ואולפנות, אלפי ילדי בתי-ספר, ואלפי תלמידי מכינות!
התחלנו תהליך בכנסת ובמשרד החינוך כדי שנושא הר הבית יכנס לספרי הלימוד, וילדים יערכו סיורים בהר הבית כדרך קבע. התהליך בעיצומו.

מגנים משפטית על העולים: הפעילות המשפטית שלנו שינתה לחלוטין את כללי המשחק בהר הבית:
עד לפני כמה שנים, על מלמול שפתיים בהר הבית יהודים היו נעצרים בתחנות משטרה לשעות רבות. כיום המשטרה זנחה לחלוטין את ההליך הפלילי נגד עולי הר הבית. הצלחנו לגרום למשטרה להבין שהיא צריכה לפעול לפי חוק. ואיפה שזה לא קורה עדיין - זה בדרך. אנחנו רק מגבירים את הפעילות!

גם בנושא ההרחקות מההר פרצנו את הדרך:
כיום אין יותר הרחקות מהר הבית ללא צו! הצוות המשפטי שלנו הביא למצב בו כיום אין מורחקים מהר הבית ללא צו חתום וגלוי של מפקד מחוז ירושלים, אותו אפשר לתקוף בבתי משפט. לפני שנכנסנו לתמונה, היו עשרות מורחקים מהר הבית בכל רגע נתון ללא כל צו משפטי, וללא שימוע כדין. אנחנו ממשיכים לתת ליווי משפטי שוטף לכל עולה בכל זמן. המטרה הבאה שלנו היא לבטל את ההרחקות השרירותיות של המשטרה והצבא.

בעקבות הפעילות הזו והעלאת המודעות
- כיום מתקיימות תפילות בהר הבית. אמנם לא תפילות כמו שאנחנו רוצים לראות, אבל הרבה יותר ממה שהיה בעבר.

גאים במניפי הדגל: ליווינו משפטית את מניפי הדגלים בהר הבית ואף אחד מהם לא הורחק, ביום העצמאות ויום ירושלים כבר הונפו עשרות דגלים ואף אחד לא עוכב ולא הורחק מהר הבית. כך נמשיך עד שדגל ישראל יהיה חלק אינטגרלי מהנוף בהר הבית, ודגל ישראל יתנוסס בגאווה בהר מטעם הרשויות עצמן.

שירת התקווה הפכה לעובדה: לאחר שנמנע מאופיר דיין (ראש הצוות הפרלמנטרי) להיכנס להר הבית בעקבות שירת התקווה במהלך חודש יוני 2021, חזרה אופיר דיין ועלתה להר הבית ללא מגבלות ואף שרה את התקווה בגלוי בהר הבית ללא הפרעה, זאת אחרי ליווי צמוד של עורכי-הדין שלנו. מאז, אנו שרים את "התקווה" בכל עלייה להר.

שומרים על הר הבית: דאגנו למחיקת גרפיטי מהר הבית (במספר אירועים), ופתחנו קו חם לדיווחים מהר הבית. גם כתובות המאדירות את המחבל פאדי אבו-שחידם הוסרו לצד דגלי אש"ף, וכן שלטי הסתה בזמן הרמדאן האחרון, בזכות פנייה שלנו. כיום בכל מקרה שבו אנחנו נתקלים בכתובות גרפיטי וחילול הר הבית אנחנו נכנסים מיד לפעולה והכתובות נמחקות ע"י הרשויות.

מצילים את המורשת שלנו:
בפסח תשפ"ב נחשפנו כולנו לפגיעה הקשה בעתיקות במזרח הר הבית. יצאנו בדיווח רחב בתקשורת ויזמנו עצומת מיילים ואלפי פניות לרשות העתיקות ובעקבותיה נוצר קשר עם גורמים רבים ביניהם חברי כנסת, שר התרבות ומנכ"ל רשות העתיקות בעזרתם הצלחנו לפעול לתחילת שימור העתיקות בהר הבית. התהליך רק התחיל וכיום אנחנו עסוקים בתיעוד שוטף, הוצאת דו"חות וקידום הצלת העתיקות.

פועלים בכנסת ללא הפסקה:
הצוות הפרלמנטרי שלנו משנה את המדיניות בהר - קצת מההישגים:
הגדלנו את הפעילות במסדרונות הכנסת משמעותית. כיום יש לנו את מנכ"ל העמותה ולוביסט מטעם העמותה במשרה חלקית, פתחנו מחדש את השדולה למען הר הבית. הצלחנו לדאוג לשאטלים להר הבית בחגים מטעם משרדי הממשלה! זאת לצד כתיבת מספר חוקים כדי להגן על הר הבית.

הישגים אלה מצטרפים להישגים משנים קודמות: בשנה שעברה ועדת החינוך של הכנסת אימצה והסכימה פה אחד עם מסקנות נייר העמדה שלנו והחליטה שהר הבית צריך להיות אתר חובה וחומר חובה ללימודים בבתי הספר.
יזמנו שיתוף פעולה עם יו"ר הועדה לביטחון פנים וקיימנו דיונים תקופתיים בועדה על המצב בהר הבית. הצלחנו להביא לביטול ותיקון גזילת חצי שעה מעליית יהודים להר הבית בשעון קיץ.

הוכחנו שלחץ ציבורי על מקבלי ההחלטות מצליח לקבוע את סדר היום! הר הבית נפתח ליהודים ביום העצמאות האחרון למרות איומי מפלגת רע"ם על הממשלה. בזכות הקמפיין הציבורי שהובלנו הוכחנו שהר הבית הוא קו אדום. לאחר לחץ ממוקד שלנו, דגל אש"ף הוסר מעל כיפת הסלע ברמדאן האחרון לאחר שהונף שם כמה ימים ללא תגובת המשטרה.

עושים הסברה ומשנים את הסיקור התקשורתי: הפקנו עשרות סרטוני הסברה מרהיבים בעברית ואנגלית בעזרת אנשי התוכן שלנו והכנסנו את הר הבית לשיח המיינסטרים התקשורתי מאות פעמים במהלך השנה!

אייטמים: יזמנו עשרות אייטמים בשפה העברית ובאנגלית. אייטמים אלו כוללים מאמרים, בלוגים, פוסטים ברשתות החברתיות ועוד. באמצעות האייטמים הללו, הצלחנו להעביר מידע מקיף ומעודכן בזמן אמת על המציאות בהר הבית, המרכזי שבהם היה דיווחים של כתבת ירושלים בחדשות 12 ענבר טויזר.

כתבה ב-Wall Street Journal: הפעילות של הארגון שלנו דווחה במאמר מרשים בדיווח בוול סטריט זורנל. המאמר חשף את הפעילות החשובה של העמותה ותרמה לזיקת הארגון לתחום התקשורת והניו מדיה בצורה חיובית. הדוח ניתן לקהל רחב והסייע בהגברת המודעות והתמיכה בפעילות שלנו.

דיווח ב-Fox News:
נתוני העלייה להר הבית, שסיפקנו, דווחו ברשת הטלוויזיה המובילה Fox News. דיווח ברמה כזו מסייע בהעלאת המודעות למטרות הארגון והפעילות שלו.


ניתן לתרום גם בהעברה בנקאית: "בידינו - למען הר הבית (ע"ר)" בנק מזרחי טפחות (20), סניף 401, חשבון 277687
לצורך שליחת קבלה, אנא עדכנו אותנו במייל: akiva@beyadenu.org
צור קשר

שלחו