הזדהה באמצעות

פייסבוק
גוגל
השאר ללא שם

127השנה תורמים "פדיון כפרות" למען יהודי קייב

למעלה מחצי שנה שיהודי קייב נמצאים בלב המלחמה באוקראינה שסיומה לא נראה באופק. מאגרי האוכל והציוד אוזלים, כשהטמפרטורות בחוץ יכולות להגיע עד ל- 10 מעלות מתחת לאפס. הרב מרקוביץ': "יש איתנו ניצולי שואה שצריך לדאוג להם לסיוע, חימום ותרופות".

יותר ממאתיים ימים למלחמה בין רוסיה לאוקראינה, אך המלחמה עוד רחוקה מסיום, והמצב מוסיף להיות קשה מיום ליום. אלפי יהודי קייב חיים בצל האזעקות תחת הפגזות, עם שעות עוצר קפדניות. כשבקרע רוסיה ממשיכה לגייס אלפי חיילים.

האתגר הגדול איתו מתמודדים עכשיו שלחי חב"ד בקייב, הוא ההיערכות הגדולה לחורף שכבר מתחיל לתת את אותותיו. הטמפרטורות יכולות להגיע עד ל-20 מעלות מתחת לאפס, דבר שבזמן מלחמה הופך את המצב למשימה כמעט בלתי אפשרית.

כדי לעבור את החורף בזמן מלחמה, עליהם להיערך מראש עם מלאי גדול של אוכל, תרופות וציוד לזמן חירום. לפי הערכות, הכניסות לערים יהיו מוגבלות מאוד ולא תתאפשר כניסת משאיות עם אוכל וציוד אלמנטרי.

שליח חב"ד בקייב, הרב יונתן מרקוביץ': "פנינו מועדות לתקופה ארוכה של לחימה, אנחנו לא יודעים איך נצליח לעבור את החורף. יש עשרות אלפי יהודים, ילדים וקשישים שבניהם אחוז גבוה של ניצולי שואה הזקוקים לאוכל, תרופות וסיוע רפואי צמוד. אנחנו צריכים עכשיו את עם ישראל יותר מתמיד".
יהודי אוקראינה משוועים לעזרה, וקוראים לכל יהודי בעולם לקחת חלק כדי שהם יוכלו לעבור את החורף ולהציל חיים.


התשלומים והקמפיין יסלקו לעמותת מוסרי ע"ר 580622041,


● ● ●

לתרומה בהעברה בנקאית:

בנק: דיסקונט
מספר חשבון: 138101150
סניף: 002 עפולה
עבור: קמפיין יהודי קייבצור קשר

שלחו