הזדהה באמצעות

פייסבוק
גוגל
השאר ללא שם

מוכרחים להמשיך. חומש.


לפני 14 שנה גורשו היהודים מחומש.


במהלך תוכנית ה"התנתקות" נעקרו 4 ישובים בצפון השומרון, חומש, שא-נור, גנים וכדים ותושביהם גורשו.
ארבעת הישובים נהרסו עד היסוד. בשונה מהמצב שנוצר בגוש-קטיף, כשהישובים נעקרו וצה"ל יצא מהמקום, צפון השומרון נותר בשליטה צה"לית.

כבר מיד לאחר הגירוש החל תהליך של שיבה לצפון השומרון. תחילה עליית משפחות לישוב חומש בחגי פסח, יום העצמאות ובהזדמנויות מיוחדות, במסירות נפש, כשמאות משפחות עלו דרך ההרים והגבעות, חצו מחסומים והגיעו לישוב חומש.


אך לפני 12 שנה החליטו קבוצת אנשים לקום ולעשות מעשה. במהלך אותה שנה הוקמה ישיבה עם קבוצת תלמידים שעלו לחומש והחליטו להשיב את האחיזה היהודית בחומש. לתמיד.
במשך כל השנים מאז שמרו התלמידים במסירות נפש על האחיזה היהודית בחומש. גם בימי הקיץ החמים, גם בלילות החורף הקשים. מידי פעם הם סבלו מהתנכלויות ופינויים, אך האחיזה היהודית בחומש נותרה.


במהלך השנים עלו לחומש עשרות פוליטיקאים והצהירו כי עלינו לחזור לצפון השומרון. בזכות האחיזה היהודית בחומש נותרה כל הזמן התקווה לשוב אל צפון השומרון ולחדש את ההתיישבות היהודית במקום.


ובעיקר רק בזכות הישיבה בחומש נותרה הנוכחות הצבאית בצפון השומרון וכך צפון השומרון לא הפכה לרצף טריטוריאלי של טרור, משכם עד ג'נין. בזכות ההיאחזות היהודית בחומש, שטח צפון השומרון לא הפך לעזה-2 ולקן טרור. לא פעם עמדה השליטה הצה"לית בצפון השומרון בסימן שאלה וניצלה רק בזכות העובדה כי בצפון השומרון.


כעת הישיבה בחומש צריכה אתכם! כדי שההיאחזות היהודית בחומש תישאר.

הם נמצאים שם 24 שעות במסירות נפש,
עכשיו הם צריכים אתכם!

צור קשר

שלחו