הזדהה באמצעות

פייסבוק
גוגל
השאר ללא שם

תנועת אם תרצו
מי אנחנו?

💙 "אם תרצו" היא התנועה הציונית הגדולה בישראל.
התנועה פועלת לחיזוק ולקידום ערכי הציונות בחברה הישראלית.


💙 "אם תרצו" פועלת להתחדשות השיח, ההגות והאידיאולוגיה הציונית בחברה בישראל, תוך שימת דגש על הכשרת דור העתיד של מנהיגות המדינה ובניית אליטה ציונית.
מתוך כך פועלת התנועה לקידום הגות, תרבות ופעילות ציונית בחברה. חלק מרכזי מפעילותה של התנועה מוקדש למאבק בתופעת הדה-לגיטימציה של מדינת ישראל ולמתן מענה לתופעות פוסט ואנטי ציוניוֹת.


💙 "אם תרצו" הינה תנועה חוץ פרלמנטארית אשר הוקמה בשנת 2006 (לאחר מלחמת לבנון השנייה) על-ידי אנשי רוח, סטודנטים ומילואימניקים. נכון לשנת תשפ"א (2020-2021) מפעילה התנועה כ- 20 סניפים ונציגויות באוניברסיטאות ובמכללות ברחבי הארץ.


💙 בנוסף לציבור הסטודנטים, התנועה פועלת יחד עם משפחות שכולות, נכי צה"ל, בני מיעוטים התומכים בישראל כמדינה ציונית, תושבי פריפריה, עולים חדשים, ועוד.


מטרות הקמפיין
א. פרויקט 'צלם את הצלמים' - שומרים על כוחות הביטחון והחיילים מפעילי השמאל הקיצוני וגורמי הסתה בשטח.
בשנים האחרונות תופעת המעקב, ההטרדה והאיומים כלפי חיילי צה"ל וכוחות הביטחון בשטח גוברת. אנחנו לקחנו על עצמנו את המשימה למגר את התופעה. לאחר שעות רבות של תיעוד, יצירת מעורבות של מקבלי החלטות וכן הצלחות (יחד עם שותפים) כמו הרחקת הארגונים הזרים TIPH ו- EAPPI מהשטח, לצד הרחקת אנרכיסטים ותקיפת תופעת "תיירי ה- BDS" ותיעוד בערבית של הפגנות אלימות מצד גורמים איסלאמיסטים.


אנחנו חייבים לתקוף בכל הכלים את הנושא: משפטית, הסברתית, ומול מקבלי ההחלטות. הציוד בשטח, איסוף מידע מודיעני לפני הפעילות המשפטית, הסיורים והפעלת המתנדבים דורשים משאבים רבים.

ב. הסניפים האזרחיים של "אם תרצו" - שומרים על ישראל מאנרכיה.
מול תופעות של אנרכיה ברחובות, כאשר יש כאלו המנסים לערער יציבות וליצור כאוס ואי-סדר כדי להשיג מטרות פוליטיות, תנועת "אם תרצו" מקימה בימים אלה מענה ציוני לאומי אמיתי: "סניפים אזרחיים" שיובילו פעילות בשטח, נוכחות לצד הפגנות ותליית שלטים בחוצות למען שמירה על מדינת ישראל כיהודית ודמוקרטית.

לצורך כך אנו זקוקים לעזרתכם למען השגת ציוד לוגיסטי רב לפעילות הענפה, הקמת מערכי פעילים והסעות מכל הארץ – יציאה לשטח בכל הכוח!


ג. נגד עריצות בג"צ ושלטון הפקידים - שומרים על ישראל יהודית ודמוקרטית.

בשנים האחרונות גברה המודעות לתופעות שלטון הפקידים והיועצים המשפטיים, וכן ל"דיקטטורה של בג"צ" בקרב הציבור הישראלי. "אם תרצו" מובילה את העלאת המודעות מזה שנים רבות, וכעת הגיע הזמן ובשלה העת ליצירת מהפך אמיתי במצב, והחזרת יכולת המשילות והשליטה לנבחרי הציבור שלנו. "אם תרצו" מקדמת הליכים משפטיים, לחץ משפטי, עתירות לבג"ץ, קמפיינים ציבוריים רחבי היקף ועבודה בלתי-פוסקת מול נבחרי הציבור עד לשינוי המצב קיים.

כבר היום אנחנו נמצאים במספר הליכים משפטים פתוחים בבג"ץ, בין השאר עתירה נגד אי החוקיות של תכנית העמיתים של קרן וקסנר, הליך משפטי מול משרד החינוך על מנת לברר תוכניות של ארגוני הקרן החדשה במערכת החינוך ועוד.


אנחנו צריכים אתכם כדי לנצח!

פעילויות ליבה
סניפים סטודנטיאליים - תנועת "אם תרצו" מפעילה 20 סניפים באוניברסיטאות ובמכללות ברחבי הארץ. התנועה מחזקת את זהותם הציונית והיהודית של הסטודנטים בישראל ומעודדת אותם לקחת חלק בפעילות ציונית במסגרת האקדמיה הישראלית.
ערבות הדדית בחברה - אחת ממטרותיה המרכזיות של תנועת "אם תרצו" היא פיתוח תחושת סולידאריות וערבות הדדית בקרב חלקיו השונים של עם ישראל. החל משנת 2006 התנדבו במסגרת התנועה מאות אלפי סטודנטים ואזרחים: קלטנו עולים חדשים, תמכנו בתלמידים מתקשים, עזרנו לניצולי שואה, עבדנו לצד חקלאי הנגב והגליל, התנדבנו בשדרות, בנתיבות וביישובי הנגב המערבי, סייענו להשתלבות בני מיעוטים, הושטנו יד לחיילים, עמדנו בנחישות מול האנרכיסטים, סייענו בעתות חירום, נטענו יערות ועוד.
מאבקים ציבוריים - תנועת "אם תרצו" מובילה שינויים משמעותיים בשיח הציבורי-
תקשורתי. מעת לעת יוזמת התנועה מסעות ציבוריים רחבי היקף שמטרתם לעורר שיח בנושאים שונים.

הגות - התנועה פועלת לפיתוח הגות ציונית מודרנית. במסגרת זו הוציאה התנועה לאור ספר יסוד, ספרונים בנושאים שונים, הגדה לחג העצמאות, תחרות סיפורים ציוניים, מגזינים ומאות מאמרים
העוסקים בפיתוח חשיבה והגות ציוניים.

כנסת - מכוון שפעילות תנועת "אם תרצו" משפיעה על סדר היום הציבור הדבר גורם לכך
שהחומרים שמפיקה התנועה מהווים השראה לפעילות פרלמנטרית ובתוכה, קידום הצעות חוק, הצעות לסדר היום, דיונים בועדות. התנועה הייתה שותפה בעבר לשדולות במגוון תחומים, בין השאר שדולה למלחמה בדה-לגיטימציה נגד מדינת ישראל, שדולה לניצחון ישראל, שדולה לעידוד וקידום מיעוטים המשרתים בצה"ל ובשירות לאומי ועוד. התנועה מפעילה זה מספר שנים את "המשמר הציוני-דמוקרטי", מתוך מטרה של פיקוח, למידה, ויוזמה שנועדו להבטיח את פעולותיהם של חברי הכנסת לחיזוק אופייה היהודי-ציוני והדמוקרטי של מדינת ישראל.

אגף משפטי - אם תרצו פועלת בתחום המשפטי מאז הקמתה אולם בשנים האחרונות מבססת ומגדילה את הפעילות של האגף המשפטי שלה. האגף המשפטי של אם תרצו חותר לקידום מערכת משפט ציונית בתוכו נורמות משילות, חקיקה וליטיגציה מנהלית יוזמת נגד הגורמים האנטי ציוניים וגם להיות כלי המציב מענה ללוחמה המשפטית נגד ישראל. האגף עוסק בליווי משפחות שכולות נכי צה"ל, חיילי מילואים, סטודנטים וכן כל מי שערכיו תואמים את ערכי התנועה. תנועה תשאף להפוך למגדלור ערכי ומשפיע בתחום המשפטי.חלק מההישגים שלנו
מהזמן האחרון


באקדמיה:

💙 הובלנו לפיצול משרד החינוך והקמת המשרד להשכלה גבוהה.
💙 סיכלנו ניסיון של אוניברסיטת תל אביב להחרים סטודנטים מאוניברסיטת אריאל במסגרת תחרות נושאת פרסים.
💙 ביטלנו פתיחת מכון מחקר אנטי-ישראלי המנוהל על ידי מכון בצלאל במימון כספי ציבור.


המאבק בטרור:


💙 הובלנו לשינוי מדיניות בשב"ס כך שמחבלים לא יורשו להצטלם עם משפחותיהם בכלא.
💙 בזכות פעילות שלנו הוצא צו הרחקה לחמישה חודשים לשומר וואקף מהר הבית
על ששיבח מחבל.
💙 הובלנו למעצרו של תושב ישראלי-ערבי שאיים לרצוח שוטר ברשת.


המאבק נגד תופעת האנרכיסטים:


💙 בזכות פעילות שלנו הוצא צו מעצר לאנרכיסט הפועל נגד חיילי צה"ל ביו"ש.
💙 בזכות חשיפות אם תרצו נעצר פעיל של הארגון הקיצוני ''חיראק'' הפועל בחיפה.
💙 הסרטונים של פעילי השטח שלנו מצלמים את האנרכיסטים ביו"ש נצפו מעל ל-5,869,004 פעמים והחשיפה שלהם הגיעה ל-11,136,499!
💙 השקנו את אתר "הכר את העוכר" המספק מידע על עשרות אנרכיסטים הפועלים נגד חיילים ומתיישבים ביו"ש ובבקעה.


בתחום המשפטי:

💙 קיימנו עשרות הפגנות נגד הדיקטטורה של בג"ץ מחוץ לבית המשפט העליון, ומחוץ לבתים של שופטי ביהמ"ש העליון.
💙 עצרנו את מינויה של עורכת הדין מגינת המחבלים לאה צמל שיועדה לעמוד בראש הוועדה הצבאית של לשכת עורכי הדין.
💙 גרמנו לרשם העמותות לפתוח בחקירה על הארגון השתול "עומדים ביחד.


ועוד, וגם זה לא הכל:

💙 עצרנו בזמן הבחירות יוזמה לא חוקית של ארגון של הקרן לישראל חדשה להסיע תומכי רשימה משותפת לקלפיות.
💙 חשיפה שלנו הובילה את משרד רה"מ להודיע שיפסיק לשת"פ עם ארגונים שתולים בסוגיית המסתננים.
💙 השקנו את אתר "הכר את המרצה" באנגלית, המספק מידע על 150 מרצים ישראלים המקדמים אג'נדה אנטי-ציונית קיצונית.

צור קשר

שלחו